Proč je dobré učit se cizí jazyky?

Znát aspoň ještě jeden jazyk navíc je výhodou nejen při cestování, hledání nového zaměstnání, když jsme představeni přítelkyni kamaráda, která nemluví česky…

Studie ukázují, že lidé schopní používat alespoň dva jazyky jsou pohotovější a dokáží rychleji přesunout svou pozornost z jedné činnosti na druhou než lidé používající pouze jeden jazyk.

Umět mentálně „přepnout z jedné záležitosti na druhou“ a začít se tak soustředit na nový cíl je důležitá koginitivní dovednost, kterou v praktickém životě uplatňujeme neustále. Používáme ji v naprosto běžných situacích, jako je na příklad řízení auta, kdy sledujeme silnici, řadíme, blikáme… Jako každou jinou dovednost i tuto je třeba trénovat, stejně jako svaly lidského těla.

Udržovat mozek v kondici je důležité nejen v pozdějším věku, ale i v mladším věku je důležitá prevence. Mozek a jeho nedocenitelné dovednosti můžeme pozitivně stimulovat a trénovat pomocí různých her a technik. Jeden ze způsobu, jak mozek trénovat je právě i studium cizích jazyků, které je přínosné minimálně hned dvakrát, jak zmiňujeme v úvodu: jste soběstační při setkání s cizinci a udržujete se v dobré formě!

No, není to výzva? Přijďte – u nás je to fajn.

Hezký den a chuť jít do toho Vám přeje Vaše Jazyková škola MUNDO

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *